| Brand: | Sony Ericsson |
| Model: | Hazel |
| Release Date: | 2009, December. Released 2010, May |
| Size: | 2.6 inches, 20.9 cm2 (~41.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~154 ppi density) |
| Technology: | TFT, 16M colors |
| Protection: | Scratch-resistant glass |
| Main Specs: | 5 MP, AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | 480p@30fps |
| Selfie Specs: | Yes |
| Capacity: | Removable Li-Po 1000 mAh battery (BST-43) |
| Type: | Li-Po |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Dimensions: | 102 x 49.5 x 16 mm (4.02 x 1.95 x 0.63 in) |
| Weight: | 120 g (4.23 oz) |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Superior Black, Passionate Rouge |