| Brand: | LG |
| Model: | LG-600 |
| Release Date: | 2002 |
| Display | |
| Resolution: | 128 x 90 pixels |
| Technology: | Monochrome graphic |
| Battery | |
| Capacity: | Removable Li-Ion 600 mAh battery |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 80 x 44 x 24 mm (3.15 x 1.73 x 0.94 in) |
| Weight: | 90 g (3.17 oz) |
| Connectivity | |
| Wifi: | No |
| Bluetooth: | No |
| Nfc: | No |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |