| Brand: | Sony Ericsson |
| Model: | P910 |
| Release Date: | 2004, Q3 |
| Size: | 2.9 inches, 40 x 62 mm, 24.8 cm2 (~37.2% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 208 x 320 pixels, 3:2 ratio (~132 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Main Specs: | VGA |
| Main Video: | Yes |
| Capacity: | Removable Li-Po 1000 mAh battery (BST-15) |
| Type: | Li-Po |
| Expandable: | Memory Stick Duo Pro, up to 2 GB, 32 MB included |
| Os Version: | 7.0 |
| Dimensions: | 115 x 58 x 26 mm (4.53 x 2.28 x 1.02 in) |
| Weight: | 150 g (5.29 oz) |
| Wifi: | No |
| Bluetooth: | 1.1 |
| Nfc: | No |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Urban Grey |