| Brand: | Siemens |
| Model: | CFX65 |
| Release Date: | 2004, June |
| Display | |
| Resolution: | 128 x 160 pixels |
| Technology: | CSTN, 65K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | VGA |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | No |
| Battery | |
| Capacity: | Removable Li-Ion 600 mAh battery (EBA-670) |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 85 x 48 x 23 mm, 78 cc (3.35 x 1.89 x 0.91 in) |
| Weight: | 88 g (3.10 oz) |
| Connectivity | |
| Wifi: | No |
| Bluetooth: | No |
| Nfc: | No |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | 2 - Chameleon, Blue Pearl |