| Brand: | Samsung |
| Model: | T939 Behold 2 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2009 |
| Size: | 3.2 inches, 30.5 cm2 |
| Resolution: | 320 x 480 pixels, 3:2 ratio (~180 ppi density) |
| Technology: | AMOLED (65K effective) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass |
| Main Specs: | 5 MP, AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1500 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot), 2 GB included |
| Os: | Android 1.5 (Cupcake) |
| Dimensions: | 116.8 x 55.9 x 12.2 mm (4.60 x 2.20 x 0.48 in) |
| Weight: | 119.7 (4.20 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer, proximity |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~97 USD |