| Brand: | Samsung |
| Model: | T669 Gravity T |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2010 |
| Display | |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Battery | |
| Capacity: | 1000 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Cpu: | 184 MHz |
| Memory | |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Body | |
| Dimensions: | 110 x 56.6 x 15 mm (4.33 x 2.23 x 0.59 in) |
| Weight: | 120 g (4.23 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black |
| Price | |
| Usd: | ~130 USD |