| Brand: | Samsung |
| Model: | T369 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2010 |
| Display | |
| Size: | 2.5 inches, 19.4 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~160 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Video: | QCIF |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | QCIF |
| Battery | |
| Capacity: | 1000 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Body | |
| Dimensions: | 114 x 53 x 15 mm (4.49 x 2.09 x 0.59 in) |
| Weight: | 112 g (3.95 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP, EDR |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |
| Price | |
| Usd: | ~108 USD |