| Brand: | Samsung |
| Model: | SPH-i325 Ace |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2007 |
| Size: | 2.3 inches, 16.4 cm2 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels, 4:3 ratio (~174 ppi density) |
| Technology: | TFT, 65K colors |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1300 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Chipset: | Qualcomm MSM6500 |
| Cpu: | ARM 9 |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 6.0 Standard Edition |
| Dimensions: | 118 x 59 x 11 mm (4.65 x 2.32 x 0.43 in) |
| Weight: | 109 g (3.84 oz) |
| Build: | Trackwheel |
| Sim: | Mini-SIM |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~119 USD |