| Brand: | Samsung |
| Model: | N620 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2002 |
| Display | |
| Resolution: | 128 x 64 pixels, 18:9 ratio |
| Technology: | Monochrome graphic |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 800 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 100 x 43 x 20 mm (3.94 x 1.69 x 0.79 in) |
| Weight: | 83 g (2.93 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | 4 - White pearl, Black, Sky blue, Silver |