| Brand: | Samsung |
| Model: | i780 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2007 |
| Size: | 2.55 inches, 21.0 cm2 |
| Resolution: | 320 x 320 pixels, 1:1 ratio (~177 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | VGA videocall camera |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1480 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Cpu: | 32-bit Marvell PXA310 624 MHz |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional |
| Dimensions: | 115.9 x 61.3 x 12.9 mm (4.56 x 2.41 x 0.51 in) |
| Weight: | 120 g (4.23 oz) |
| Build: | Optical trackpad |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11b/g |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~162 USD |