| Brand: | Samsung |
| Model: | I5700 Galaxy Spica |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2009 |
| Size: | 3.2 inches, 30.5 cm2 |
| Resolution: | 320 x 480 pixels, 3:2 ratio (~180 ppi density) |
| Technology: | TFT |
| Main Specs: | 3.15 MP, AF |
| Main Video: | CIF@15fps |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | CIF@15fps |
| Capacity: | 1500 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Cpu: | 800MHz |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Os: | Android 1.5 (Cupcake)/ 2.1 (Eclair) |
| Dimensions: | 115 x 57 x 13.2 mm (4.53 x 2.24 x 0.52 in) |
| Weight: | 124 g (4.37 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer, compass |
| Colors: | Black, White |
| Usd: | ~173 USD |