| Brand: | Samsung |
| Model: | i350 Intrepid |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2009 |
| Size: | 2.55 inches, 20.1 cm2 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels, 4:3 ratio (~157 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Main Specs: | 3.15 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1480 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Cpu: | 528 MHz |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional |
| Dimensions: | 124 x 62 x 13 mm (4.88 x 2.44 x 0.51 in) |
| Weight: | 91 g (3.21 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / CDMA / UMTS / EVDO |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~43 USD |