| Brand: | Samsung |
| Model: | i320 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2006 |
| Size: | 2.2 inches, 15.0 cm2 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels, 2.2 inch, 4:3 ratio (~182 ppi density) |
| Technology: | TFT, 65K colors |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1000 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Cpu: | Intel PXA 272 416 MHz |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 5.0 Smartphone |
| Dimensions: | 111 x 59 x 11.5 mm (4.37 x 2.32 x 0.45 in) |
| Weight: | 95 g (3.35 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Bluetooth: | 1.2, A2DP |
| Usb: | 1.1 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~173 USD |