| Brand: | POSITIVO |
| Model: | Twist 4 Mini |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 4" |
| Resolution: | 480 x 800 |
| Technology: | LCD |
| Camera | |
| Main Specs: | 5 MP |
| Selfie Specs: | 1 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1299.8 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | UNISOC SC7731E |
| Gpu: | Mali-400 |
| Memory | |
| Ram: | 1.0GB |
| Storage: | 16GB |
| Os: | Android 11 Go Edition |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 11.8 mm |
| Sim: | Mini Sim - Regular, Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 2.1 |
| Sensors: | Accelerometer, GPS |
| Colors: | Black |