| Brand: | POSITIVO |
| Model: | T1085 |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 10.1" |
| Technology: | LCD_IPS |
| Battery | |
| Capacity: | 2400.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 9.0 Pie |
| Body | |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 4.2 |
| Nfc: | Yes |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, GPS |
| Colors: | Black |