| Brand: | Plum |
| Model: | Stubby II |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2011 |
| Display | |
| Size: | 2.0 inches, 12.6 cm2 |
| Resolution: | 176 x 144 pixels (~114 ppi density) |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Battery | |
| Capacity: | 800 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Body | |
| Dimensions: | 100.6 x 56.2 x 12.5 mm (3.96 x 2.21 x 0.49 in) |
| Weight: | 85 g (3.00 oz) |
| Build: | Flashlight |
| Sim: | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | Yes |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Blue, Magenta, Orange, Green, Red |