| Brand: | Plum |
| Model: | Might |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2012 |
| Size: | 5.3 inches, 80.0 cm2 |
| Resolution: | 480 x 800 pixels, 5:3 ratio (~176 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Main Specs: | 5 MP, AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | 1.3 MP |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 2500 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Chipset: | Mediatek MT6575 (40 nm) |
| Cpu: | 1.0 GHz Cortex-A9 |
| Gpu: | PowerVR SGX531 |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Os: | Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) |
| Dimensions: | 147 x 82.4 x 10.5 mm (5.79 x 3.24 x 0.41 in) |
| Weight: | 180 g (6.35 oz) |
| Sim: | Dual SIM (Mini-SIM) |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g, hotspot |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP, EDR |
| Usb: | miniUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer, proximity |
| Colors: | Black, White |