| Brand: | Plum |
| Model: | Link |
| Type: | Phablet |
| Release Date: | 2012 |
| Size: | 7.0 inches, 139.5 cm2 |
| Resolution: | 480 x 800 pixels, 5:3 ratio (~133 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 2800 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Cpu: | 1.2 GHz |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Os: | Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) |
| Dimensions: | 193 x 120 x 11 mm (7.60 x 4.72 x 0.43 in) |
| Weight: | 260 g (9.17 oz) |
| Sim: | No |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Nfc: | No |
| Usb: | miniUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | No cellular connectivity |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black, White |