| Brand: | Plum |
| Model: | Dazzle |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2013 |
| Display | |
| Size: | 2.4 inches, 17.8 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~167 ppi density) |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 1.3 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Battery | |
| Capacity: | 800 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Body | |
| Dimensions: | 109.2 x 54.2 x 12.4 mm (4.30 x 2.13 x 0.49 in) |
| Weight: | 118 g (4.16 oz) |
| Sim: | Dual SIM (Mini-SIM) |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP, EDR |
| Nfc: | No |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | nO |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black, Red, White, Blue |