| Brand: | OUKITEL |
| Model: | RT7 Titan 5G |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2023 |
| Display | |
| Size: | 10.1" |
| Resolution: | 1200 x 1920 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 48 MP |
| Selfie Specs: | 32 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 32000.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Chipset: | MediaTek Dimensity 720 MT6853 |
| Gpu: | ARM Mali-G57 MC3 |
| Memory | |
| Ram: | 12GB |
| Storage: | 256GB |
| Os: | Android 13 |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 19.8 mm |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim / microSD |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth: | 5.3 |
| Nfc: | Yes |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, Gyroscope, Compass, GPS |
| Colors: | Black |