| Brand: | Oukitel |
| Model: | BT80 |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2024 |
| Display | |
| Size: | 2.13 inches |
| Resolution: | 410 x 502 pixels (~304 ppi density) |
| Technology: | AMOLED |
| Protection: | Tempered glass |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 1000 mAh |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Os: | Proprietary OS |
| Body | |
| Dimensions: | 52.7 x 44.5 x 14.2 mm (2.07 x 1.75 x 0.56 in) |
| Build: | Waterproof (2ATM) 20m |
| Sim: | No |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 5.2 |
| Nfc: | No |
| Usb: | No |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | No cellular connectivity |
| Sensors: | Accelerometer, heart rate, SpO2, blood pressure, barometer, compass |
| Colors: | Black, Titanium |
| Price | |
| Usd: | ~76 USD |