| Brand: | Oukitel |
| Model: | BT103 |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2024 |
| Display | |
| Size: | 1.91 inches |
| Resolution: | 320 x 380 pixels (~260 ppi density) |
| Technology: | TFT LCD |
| Protection: | Tempered glass |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 300 mAh |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Os: | Proprietary OS |
| Body | |
| Dimensions: | 49.5 x 40 x 10.9 mm (1.95 x 1.57 x 0.43 in) |
| Weight: | 100 g (3.53 oz) |
| Sim: | No |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 5.2 |
| Nfc: | No |
| Usb: | No |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | No cellular connectivity |
| Sensors: | Accelerometer, heart rate, SpO2 |
| Colors: | Black, White |