| Brand: | OSCAL |
| Model: | Pad 80 WiFi |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2025 |
| Size: | 10.51 inches, 320.3 cm2 |
| Resolution: | 1200 x 1920 pixels, 16:10 ratio (~215 ppi density) |
| Technology: | IPS LCD |
| Main Specs: | 13 MP, f/2.0 |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | 1080p@30fps |
| Selfie Specs: | 8 MP, f/2.2 |
| Selfie Video: | 720p@30fps |
| Capacity: | 8200 mAh |
| Charging: | 10W wired |
| Fast Charging: | 10W |
| Chipset: | Unisoc T606 (12 nm) |
| Cpu: | Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55) |
| Gpu: | Mali-G57 MP1 |
| Ram: | 6GB |
| Storage: | 256GB |
| Expandable: | microSDXC (dedicated slot) |
| Os: | Android 14, Doke OS_P 4.0 |
| Dimensions: | 246.8 x 161.9 x 9.1 mm (9.72 x 6.37 x 0.36 in) |
| Weight: | 495 g (1.09 lb) |
| Sim: | No |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth: | 5.0, A2DP, LE |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB Type-C |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Grey, Blue |