| Brand: | ORANGE |
| Model: | Sanza |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2019 |
| Display | |
| Size: | 2.4" |
| Resolution: | 240 x 320 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 2300.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | Unisoc SC7731E |
| Memory | |
| Ram: | 0.3GB |
| Storage: | 0.5GB |
| Os: | KaiOS |
| Body | |
| Sim: | Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Sensors: | GPS |