| Brand: | Orange |
| Model: | San Diego |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2012 |
| Size: | 4.0 inches, 45.0 cm2 |
| Resolution: | 600 x 1024 pixels, 16:9 ratio (~297 ppi density) |
| Technology: | TFT |
| Main Specs: | 8 MP, AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | 1080p@30fps |
| Selfie Specs: | Yes |
| Selfie Video: | 1080p@30fps |
| Type: | Li-Ion |
| Chipset: | Intel Atom Z2460 |
| Cpu: | 1.6 GHz |
| Gpu: | PowerVR SGX540 |
| Ram: | 1GB |
| Storage: | 16GB |
| Expandable: | No |
| Os: | Android 2.3.7 (Gingerbread), upgradable to 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) |
| Dimensions: | 123 x 63 x 10 mm (4.84 x 2.48 x 0.39 in) |
| Weight: | 117 g (4.13 oz) |
| Sim: | Micro-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Nfc: | Yes |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer, proximity, compass |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~205 USD |