| Brand: | ORANGE |
| Model: | Neva mini |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2020 |
| Display | |
| Size: | 2.8" |
| Resolution: | 240 x 320 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 1 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1600.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Ram: | 8GB |
| Storage: | 128GB |
| Os: | KaiOS |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 12.95 mm |
| Weight: | 112 g |
| Sim: | Mini Sim - Regular |
| Colors: | Black |