| Brand: | ORANGE |
| Model: | Neva Link |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 2.8" |
| Resolution: | 240 x 320 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 5 MP |
| Selfie Specs: | 1 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1350.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | Mediatek MT6731 |
| Memory | |
| Ram: | 0.5GB |
| Storage: | 4GB |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 20 mm |
| Weight: | 79 g |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| Sensors: | GPS |
| Colors: | Grey |