| Brand: | OPPO |
| Model: | Pad WiFi |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2022 |
| Display | |
| Size: | 11" |
| Resolution: | 1600 x 2560 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 13 MP |
| Selfie Specs: | 8 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 8360.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | Qualcomm Snapdragon 870 |
| Gpu: | Adreno 650 |
| Memory | |
| Ram: | 6GB / 8GB |
| Storage: | 128GB / 256GB |
| Os: | Android 11 |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 6.99 mm |
| Weight: | 507 g |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth: | 5.1 |
| Nfc: | Yes |
| Sensors: | Fingerprint, Accelerometer, Gyroscope, GPS |
| Colors: | Black |