| Brand: | OPPO |
| Model: | Pad SE |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2025 |
| Size: | 11.0 inches, 350.9 cm2 |
| Resolution: | 1200 x 1920 pixels, 16:10 ratio (~206 ppi density) |
| Technology: | IPS LCD, 1B colors, 90Hz, 500 nits (peak) |
| Refresh Rate: | 90Hz |
| Brightness: | 500 nits |
| Main Specs: | 5 MP, f/2.2, (wide), AF |
| Main Features: | Panorama |
| Main Video: | 1080p@30fps |
| Selfie Specs: | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Selfie Video: | 1080p@30fps |
| Capacity: | 9340 mAh |
| Charging: | 33W wired, 33W UFCS, PD |
| Fast Charging: | 33W |
| Chipset: | Mediatek Helio G100 (6 nm) |
| Cpu: | Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55) |
| Gpu: | Mali-G57 MC2 |
| Ram: | 4GB |
| Storage: | 128GB |
| Expandable: | No |
| Os: | Android 15, ColorOS 15 |
| Dimensions: | 254.9 x 166.5 x 7.4 mm (10.04 x 6.56 x 0.29 in) |
| Weight: | 527 g or 530 g (1.16 lb) |
| Build: | Stylus support |
| Sim: | Nano-SIM - cellular model only |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Bluetooth: | 5.4, A2DP, LE |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB Type-C 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM / HSPA / LTE |
| Sensors: | Accelerometer, proximity (accessories only), compass (LTE model only) |
| Colors: | Twilight Blue, Starlight Silver |
| Usd: | ~119 USD |