| Brand: | ONDA |
| Model: | V80 SE |
| Type: | Tablet |
| Release Date: | 2015 |
| Display | |
| Size: | 8" |
| Resolution: | 1920 x 1200 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 1 MP |
| Selfie Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 4200.0 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Chipset: | Intel Atom Z3735F |
| Gpu: | Intel HD Graphics |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 32GB |
| Os: | Android 5.1 Lollipop |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 9.5 mm |
| Weight: | 312 g |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 4.0 |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | White |