| Brand: | ONDA |
| Model: | T9 S |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 6.53" |
| Resolution: | 1080 x 2340 |
| Technology: | LCD_IPS |
| Camera | |
| Main Specs: | 13 MP |
| Selfie Specs: | 16 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 3300.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Ram: | 2GB |
| Storage: | 16GB |
| Os: | Android 11 |
| Body | |
| Sim: | Nano Sim, Nano Sim |
| Connectivity | |
| Wifi: | 802.11a/b/g/n |
| Bluetooth: | 4.2 |
| Sensors: | Accelerometer, GPS |