| Brand: | O2 |
| Model: | XDA Stealth |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2006 |
| Size: | 2.4 inches, 17.8 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~167 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Main Specs: | 2 MP, AF |
| Main Features: | LED flash |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1300 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Cpu: | Intel XScale PXA 272 416 MHz |
| Expandable: | miniSD |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 5.0 PocketPC |
| Dimensions: | 110 x 53 x 22.5 mm (4.33 x 2.09 x 0.89 in) |
| Weight: | 140 g (4.94 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11b/g |
| Bluetooth: | 1.2 |
| Usb: | miniUSB |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Silver |
| Usd: | ~270 USD |