| Brand: | O2 |
| Model: | XDA Argon |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2007 |
| Size: | 3.5 inches, 37.9 cm2 |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~114 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 65K colors |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 1300 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Cpu: | 32-bit Samsung SC3 2442 400 MHz |
| Expandable: | SD |
| Os: | Microsoft Windows Mobile 5.0 PocketPC |
| Dimensions: | 130 x 70 x 18.8 mm (5.12 x 2.76 x 0.74 in) |
| Weight: | 200 g (7.05 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11b/g |
| Bluetooth: | 2.0 |
| Usb: | miniUSB |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Silver |