| Brand: | Nokia |
| Model: | 8910 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2002 |
| Display | |
| Resolution: | 4 lines |
| Technology: | Monochrome graphic |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 830 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 103 x 46 x 20 mm, 83 cc (4.06 x 1.81 x 0.79 in) |
| Weight: | 110 g (3.88 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 1.1 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | 2 - Natural Titanium and Black |