| Brand: | Nokia |
| Model: | 2110 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 1995 |
| Display | |
| Resolution: | 4 x 13 characters |
| Technology: | Monochrome graphic |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 550 mAh |
| Type: | NiMH |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 148 x 56 x 25 mm (5.83 x 2.20 x 0.98 in) |
| Weight: | 236g (8.32 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |