| Brand: | MULTILASER |
| Model: | M10A Lite |
| Type: | Tablet |
| Display | |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 5 MP |
| Selfie Specs: | 2 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 5000.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Storage: | 8GB |
| Os: | Android 7.0 Nougat |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 0.8 mm |
| Weight: | 535 g |
| Sim: | Mini Sim - Regular |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black |