| Brand: | Motorola |
| Model: | ZN300 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2009 |
| Display | |
| Resolution: | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | 3.15 MP |
| Main Features: | flash |
| Main Video: | @15-20fps |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | @15-20fps |
| Battery | |
| Capacity: | 940 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Os: | Linux / Java-based MOTOMAGX |
| Body | |
| Dimensions: | 95.6 x 46 x 15 mm (3.76 x 1.81 x 0.59 in) |
| Weight: | 103 g (3.63 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black |
| Price | |
| Usd: | ~65 USD |