| Brand: | Motorola |
| Model: | ZN200 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2008 |
| Display | |
| Size: | 1.9 inches, 11.4 cm2 |
| Resolution: | 176 x 220 pixels (~148 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | Yes |
| Battery | |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | microSD (dedicated slot) |
| Os: | Linux / Java-based MOTOMAGX |
| Body | |
| Dimensions: | 105 x 47 x 15.9 mm (4.13 x 1.85 x 0.63 in) |
| Weight: | 115 g (4.06 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | 2.0 |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Licorice, Pink |
| Price | |
| Usd: | ~86 USD |