| Brand: | Motorola |
| Model: | V191 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2006 |
| Display | |
| Resolution: | 128 x 160 pixels |
| Technology: | CSTN, 65K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 91.5 x 44.5 x 23.8 mm, 79 cc (3.60 x 1.75 x 0.94 in) |
| Weight: | 98 g (3.46 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Usb: | Proprietary |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Silver, Blue |
| Price | |
| Usd: | ~65 USD |