| Brand: | Motorola |
| Model: | ROKR ZN50 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2009 |
| Size: | 3.2 inches, 28.2 cm2 |
| Resolution: | 240 x 427 pixels, 16:9 ratio (~153 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Main Specs: | 3.15 MP, AF |
| Main Video: | Yes |
| Selfie Specs: | VGA |
| Selfie Video: | Yes |
| Capacity: | 950 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Dimensions: | 108.9 x 54 x 14.3 mm (4.29 x 2.13 x 0.56 in) |
| Weight: | 143 g (5.04 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | miniUSB |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black |
| Usd: | ~151 USD |