| Brand: | MOTOROLA |
| Model: | Q9h |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2007 |
| Display | |
| Size: | 2.5" |
| Resolution: | 320 x 240 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 1 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1170.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | TI OMAP 2420 |
| Memory | |
| Storage: | 0.1GB |
| Os: | Windows Mobile 6.0 |
| Body | |
| Dimensions: | 1849 x 1314 x 11.8 mm |
| Weight: | 134 g |
| Sim: | Mini Sim - Regular |
| Connectivity | |
| Bluetooth: | 2.0 |