| Brand: | Motorola |
| Model: | One Fusion |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2020 |
| Size: | 6.5 inches, 102.0 cm2 |
| Resolution: | 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density) |
| Technology: | IPS LCD |
| Main Specs: | 48 MP, f/1.7, (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm 5 MP (macro) Auxiliary lens |
| Main Features: | LED flash, panorama, HDR |
| Main Video: | 4K@30fps, 1080p@30fps |
| Selfie Specs: | 8 MP, f/2.0 |
| Selfie Video: | 1080p@30fps |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Charging: | 10W wired |
| Fast Charging: | 10W |
| Chipset: | Qualcomm SDM710 Snapdragon 710 (10 nm) |
| Cpu: | Octa-core (2x2.2 GHz 360 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 360 Silver) |
| Gpu: | Adreno 616 |
| Ram: | 4GB |
| Storage: | 64GB |
| Expandable: | microSDXC (uses shared SIM slot) |
| Os: | Android 10 |
| Dimensions: | 165 x 75.9 x 9.4 mm (6.50 x 2.99 x 0.37 in) |
| Weight: | 202 g (7.13 oz) |
| Build: | Water-repellent coating |
| Sim: | · Nano-SIM· Nano-SIM + Nano-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth: | 5.0, A2DP, LE |
| Nfc: | No |
| Usb: | USB Type-C 2.0, OTG |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA / LTE |
| Sensors: | Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity |
| Colors: | Emerald Green, Deep Sapphire Blue |
| Usd: | ~108 USD |