| Brand: | Motorola |
| Model: | MT710 ZHILING |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2009 |
| Size: | 3.7 inches, 37.7 cm2 |
| Resolution: | 480 x 854 pixels, 16:9 ratio (~265 ppi density) |
| Technology: | TFT resistive touchscreen, 256K colors |
| Main Specs: | 5 MP, AF |
| Main Features: | Dual-LED flash |
| Main Video: | 320p@25fps |
| Selfie Specs: | Yes |
| Selfie Video: | 320p@25fps |
| Capacity: | 1140 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Cpu: | 624 MHz Marvell PXA310 |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot), 4 GB included |
| Os: | Android-based OPhone 1.5 |
| Dimensions: | 118 x 59.5 x 12.3 mm (4.65 x 2.34 x 0.48 in) |
| Weight: | 125 g (4.41 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Wifi: | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM / HSPA |
| Sensors: | Accelerometer |
| Colors: | Black, Red |
| Usd: | ~248 USD |