| Brand: | Motorola |
| Model: | Motocubo A45 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2009 |
| Size: | 2.5 inches, 19.4 cm2 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels, 4:3 ratio (~160 ppi density) |
| Technology: | TFT, 256K colors |
| Main Specs: | 2 MP |
| Main Video: | 15-20fps |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | 15-20fps |
| Capacity: | 930 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot), 2 GB included |
| Dimensions: | 82 x 61.5 x 16.6 mm (3.23 x 2.42 x 0.65 in) |
| Weight: | 110 g (3.88 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Bluetooth: | 2.0, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM |
| Colors: | White |
| Usd: | ~108 USD |