| Brand: | Motorola |
| Model: | Motorola Moto G34 5G |
| Type: | Smartphone |
| Release Date: | 2023 |
| Display | |
| Size: | 6.5 inches |
| Resolution: | 720 x 1600 pixels |
| Technology: | 6.5 inches |
| Camera | |
| Main Specs: | Dual camera |
| Main Video: | 1080p@30fps |
| Selfie Specs: | 16 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Type: | Li-Po |
| Processor | |
| Chipset: | Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G |
| Gpu: | Adreno 619 |
| Memory | |
| Ram: | 8 GB |
| Storage: | 128 GB |
| Expandable: | microSDXC |
| Os: | Android 13 |
| Os Version: | 13 |
| Body | |
| Dimensions: | 162.7 x 74.6 x 8 mm |
| Weight: | 179 Grams |
| Sim: | Nano SIM (Yes) |
| Connectivity | |
| Wifi: | Yes |
| Usb: | Type-C 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | HSPA / LTE / 5G |
| Sensors: | Fingerprint (side-mounted) and more. |
| Price | |
| Usd: | $143.00 |