| Brand: | Motorola |
| Model: | EX115 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2010 |
| Size: | 2.3 inches, 16.4 cm2 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels, 4:3 ratio (~174 ppi density) |
| Technology: | TFT, 65K colors |
| Main Specs: | 3.15 MP |
| Main Video: | QCIF@15fps |
| Selfie Specs: | No |
| Selfie Video: | QCIF@15fps |
| Capacity: | 930 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Expandable: | microSDHC (dedicated slot) |
| Dimensions: | 109 x 61 x 12.4 mm (4.29 x 2.40 x 0.49 in) |
| Weight: | 102.2 g (3.60 oz) |
| Sim: | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by) |
| Bluetooth: | 2.1, A2DP |
| Usb: | microUSB 2.0 |
| Headphone Jack: | Yes |
| Network: | GSM |
| Colors: | Smoke Gray, Ultra White |
| Usd: | ~86 USD |