| Brand: | Motorola |
| Model: | cd930 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 1998 |
| Display | |
| Resolution: | 96 x 32 pixels, 4 x 12 chars |
| Technology: | Monochrome graphic, Optimax |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 1000 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 129 x 55 x 27 mm (5.08 x 2.17 x 1.06 in) |
| Weight: | 120 g (4.23 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |