| Brand: | Motorola |
| Model: | C139 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2005 |
| Display | |
| Resolution: | 96 x 64 pixels, 3:2 ratio |
| Technology: | TFT, 65K colors |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 920 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 100.6 x 45.6 x 21.8 mm, 77 cc (3.96 x 1.80 x 0.86 in) |
| Weight: | 85 g (3.00 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | Black, Silver |
| Price | |
| Usd: | ~43 USD |