| Brand: | Motorola |
| Model: | Accompli 009 |
| Type: | Feature phone |
| Release Date: | 2001 |
| Display | |
| Resolution: | 240 x 160 pixels, 55 x 35 mm, 3:2 ratio |
| Technology: | CSTN, 256 colors |
| Camera | |
| Main Specs: | No |
| Battery | |
| Capacity: | 600 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Memory | |
| Expandable: | No |
| Body | |
| Dimensions: | 92 x 72 x 27 mm, 150 cc (3.62 x 2.83 x 1.06 in) |
| Weight: | 216.5g (7.62 oz) |
| Sim: | Mini-SIM |
| Connectivity | |
| Headphone Jack: | No |
| Network: | GSM |
| Colors: | 2 - Radar Blue, Accompli Silver |