| Brand: | MOBICEL |
| Model: | Force |
| Type: | Smartphone |
| Display | |
| Size: | 2.8" |
| Resolution: | 160 x 240 |
| Technology: | TFT |
| Camera | |
| Main Specs: | 0 MP |
| Battery | |
| Capacity: | 1000.0 mAh |
| Type: | Li-Ion |
| Processor | |
| Chipset: | MediaTek |
| Memory | |
| Ram: | 0.0GB |
| Storage: | 0.0GB |
| Os: | Vendor |
| Body | |
| Sim: | Mini Sim - Regular, Mini Sim - Regular |